Google’de reklam vermek: Adwords

Google’de reklam vermek: Adwords

Google Adwords nedir?

Adwords, google reklamları ya da google’de reklam vermek olarak algılansa da aslında işler bundan biraz daha karmaşık.

Tam tanım olarak, Google’ın arama sonuçlarında, belirli anahtar kelimelerde görünmek için reklam verenlerin ücret ödediği reklamcılık sistemidir. Google aramalarında yapılan tıklama üzerinden ödeme yapılır. Google’ın en büyük kazancını da işte bu reklamlar oluşturuyor.

Adwords sistemi özetlemek gerekirse şöyle çalışır: her yapılan arama için Google, anahtar kelimeler için bir açık artırma açar ve yapılan tekliflere göre reklam sıralamasını yapar.

Adwords ile reklam vermenin maliyeti nedir?

Google’de reklam vermenin yani Google Adwords sisteminin belirli bir fiyatı yok, yukarıda da belirttiğimiz gibi bir teklif sistemi var. En yüksek en yukarıda! Tabi bu maliyeti düşürmenin de belirli yolları var. Bu noktada işin içine dijital pazarlama uzmanları giriyor. Sürekli rakip analizi ve optmizasyonla bu maliyetler hissedilir derecede düşüyor.

Google’de reklam vermek istiyorum nasıl yapabilirim?

Dijital pazarlama uzmanlarımız bu konuda size yardımcı olacaklardır. Yılların verdiği tecrübe ve analiz sonuçlarına göre rakiplerinizin arasından sıyrılmanızı sağlayacak taktikler ve optimizasyonlarla minimum maliyetle maksimum kazanç elde edebilirsiniz. Bizimle iletişime geçin, dijital pazarlama hizmetimizden faydalanın.

Yorum yok

Yorum Yap